netbox Lidé v síti 2019

 

netbox Lidé v síti 2019

Unikátní konference pro rodiče, učitele a všechny lidi, kteří chtějí porozumět generaci narozené do digitálního světa.
Celá akce je zdarma, stačí si pouze včas rezervovat své místo a přijít 29. května odpoledne do brněnské kavárny Café Práh.

Zobrazit program

Co všechno se dozvíš?

Odpovědi na zásadní otázky spojené s dnešní digitální dobou a spoustu dalších informací z oblasti on-line bezpečnosti, sociálních sítí i kyberšikany,
které jistě využiješ při prevenci a ochraně nejen dětí, ale i sebe a svých blízkých.

Jak zní digitální desatero pro rodiče?

Mohou marketingové strategie manipulovat s nejmladším publikem?

Jak děti chránit před nástrahami digitální džungle?

Poznáš u dětí příznaky kyberzávislosti?

Rezervovat místo

Kdy a kde?

Ve středu 29. května 2019 se to od 15:00 v kavárně Café Práh v Brně bude hemžit zajímavými řečníky z řad učitelů, spisovatelů, policistů, influencerů, novinářů a dalších osobností. Kavárna se nachází v samotném středu města.

Rezervovat místoZobrazit na mapě

 

 

Program konference

14.00

Otevření sálu a registrace

15.00–15.20

Internet tu bude i zítra aneb #budoffline
Nezáleží na tom, jestli si sednete k počítači nebo televizi ráno, odpoledne či večer. Naše služby na vás počkají a budou k dispozici kdykoliv je budete potřebovat. Proto vám přinášíme revoluční myšlenku. Hoďte se do offline módu a užívejte života! Netbox internet tu bude i zítra.

Michal Rašovský

15.20–15.50

Desatero schopností pro přežití v digitální džungli
Jak hlídat, v čem pomáhat a co vysvětlovat svým potomkům od dvou do osmnácti let. Proč trávit co nejvíc času online společně s dětmi? Jak naučit děti bezpečnostním zásadám na síti?

Daniel Dočekal

15.50–16.20

Intenzivní nerovná se problematický – mladí Češi a sociální sítě
Data o užívání sociálních sítí pohledem studie Health Behaviour in School-aged Children 2018 v České republice. Výzkumný soubor čítá přes 13 tisíc školáků ve věku 11, 13 a 15 let náhodně vybraných ze všech 14 krajů ČR.

Petr Baďura

16.20–16.45

Prevence před kyberzávislostmi
Technologie a psychika dětí předškolního a školního věku. Jak mají rodiče vystoupit ze své komfortní zóny. Proč je pro děti důležité se nudit.

Lidija Zavoralová

16.45–17.00

Útoky na integritu osob (dětí) v prostředí sociálních sítí pohledem policie
Je na nás, abychom ochránili sami sebe a naše děti před možnou hrozbou spojenou s užíváním až nadužíváním internetu. Tohoto tématu se dotkneme na modelu vybraných případů, řešených na Oddělení kybernetické kriminality SKPV KŘP JmK Brno.

Roman Mráka

17.00–17.30

Přestávka na kávu

 

17.30–18.00

Manipulace nebo kreativita aneb marketingové strategie, které cílí na nejmladší publikum
Co znamenají nové fenomény jako Instagram, nebo Tiktok pro duševní zdraví dětí?  Jak mluvit (a psát si) se svými dětmi v době chatů, memů a srdíček?

Klára Ponczová

18.00–18.20

Cyberhate – nenávistné obsahy online
Nenávistné projevy na internetu. Budou představeny empirické poznatky vztažené k četnosti zkušeností s těmito obsahy a vysvětlení vztahující se k tomu, proč k nim dochází.

Hana Macháčková

18.20–18.50

Kdo jsou vlastně vaše děti aneb Tajemství generace Z
Na co klikají, co mezi sebou sdílejí, co chtějí koupit, čemu věří? Známý rapper a influencer o nejmladší generaci uživatelů sociálních sítí a hráčů počítačových her.

Johny Machette

18.50–19.30

Děti se staly zbožím aneb jak technologické firmy těží data ze svých uživatelů
Jak funguje pozadí internetové ekonomiky. Digitální desatero pro rodiče. Katastrofální nepřipravenost českého školství na současnou digitální revoluci.

Jan Müller

Závěrečné slovo a křest knihy Dítě v síti

 

 

Internet tu bude i zítra, aneb #budoffline
Michal Rašovský

Internetu, jeho fungování a všemu kolem něj se profesionálně věnuje už 13 let. V současné době je zodpovědný za chod infrastruktury v netboxu. Michal studoval Elektornická a interaktivní média na Masarykově univerzite a sám je otcem dvou dětí, které se začínají dostávat k počítači, tabletu a mobilu…

Celý program

Prevence před kyberzávislostmi
Lidija Zavoralová

Matka čtyř dětí a rodačka ze srbského Bělehradu měla k technologiím blízko už od dětství. Jako konzultantka radí korporacím v oblasti marketingu a komunikace, 8 let pracovala pro Alza.cz. Je autorkou série knih „Říše za monitorem“ o panáčku Swichovi, která upozorňuje na nebezpečí, číhající na děti na internetu.

Celý program

Desatero schopností pro přežití v digitální džungli
Daniel Dočekal

Zakladatel internetového magazínu Svět Namodro, tvůrce portálu Quick.cz. Od prosince 2006 se věnoval projektu DigiWeb.cz a později působil jako šéfredaktor iHNed.cz a jako konzultant několik let pracoval například pro Proximity Prague, Microsoft ČR či pro Ringier ČR. Věnuje se školení dětí a mládeže v oblasti sociálních sítí, zabývá se webdesignem, tvorbou obsahu, reklamou a internetovým marketingem.

Celý program

Manipulace nebo kreativita aneb marketingové strategie, které cílí na nejmladší publikum
Klára Ponczová

Vystudovala dětskou pedagogiku a pracovala v Google ČR v rámci jeho programu internetové bezpečnosti Google Rangers. Zabývá se sociálními důsledky marketingové komunikace.

Celý program

Děti se staly zbožím aneb jak technologické firmy těží data ze svých uživatelů
Jan Müller

Působí v českých médiích už od poloviny devadesátých let. Začínal v Denním Telegrafu, v Lidových novinách vedl 12 let přílohu Média a komunikace. Od roku 2010 vedl sedm let týdeník Strategie, založil magazín Právo & Byznys. Řídil časopisy Formen a Zen, od roku 2018 pracuje v magazínu Flowee a rozvíjí projekty Ditevsiti.cz a Denoffline.cz.

Celý program

Kdo jsou vlastně vaše děti aneb Tajemství generace Z
Johny Machette

Vlastním jménem Jonáš Čumrík je dnes hlavně marketingový stratég, který se specializuje na komunikaci s teenegery. Držitel ceny Český Slavík Mattoni v kategorii Hvězda internetu, autor nejsledovanějšího videa na Youtube za rok 2013.

Celý program

Intenzivní nerovná se problematický – mladí Češi a sociální sítě
Petr Baďura

Vědecko-výzkumný pracovník Univerzity Palackého v Olomouci a člen mezinárodní výzkumné sítě Health Behaviour in School-aged Children (HBSC). Ve své odborné práci se zabývá životním stylem dospívajících s akcentem na volnočasové aktivity. V roce 2018 obhájil dizertační práci na téma Healthy Adolescence in the Context of Leisure Time v Nizozemsku (University of Groningen).

Celý program

Cyberhate – nenávistné obsahy online
Hana Macháčková

Postdoktorský pracovník Institutu pro výzkum dětí, mládeže a rodiny na Masarykově univerzitě v Brně. Zaměřuje se na online agresi, online komunity a zdraví a všeobecnou pohodu.

Celý program

Útoky na integritu dětí v prostředí sociálních sítí pohledem policie
Roman Mráka

K policii nastoupil v roce 1997 jako vyšetřovatel ve Znojmě na tehdejším Okresním úřadu vyšetřování. Na oddělení kybernetické kriminality KŘP JmK Brno přestoupil v roce 2009. V boji proti kyberkriminalitě se specializuje na problematiku v oblasti dětské pornografie, mravnostní trestné činnosti, problematiku sociálních sítí, útoky na uživatelské účty a na integritu dětí v prostředí sociálních sítích a internetu obecně.

Celý program

Informace a kontakty

Zahájení akce Lidé v síti bude 29. května v 15:00.
Konference se koná ve velkém sálu kavárny Café Práh v Brně.
Aktuality průběžně sleduj na Facebooku v události.
Na e-mail lidevsiti@netbox.cz nám neváhej poslat dotazy.

Zobrazit program

netbox Lidé v síti 2019