Kuki přichází s vlastní televizní tvorbou

21/06/2021

Jak víš, pandemie kromě jiných odvětví významně zasáhla i kulturu. A tak jsme v netboxu přemýšleli, jak bychom mohli tento segment podpořit a jak zároveň kulturu přenést do obýváků našich zákazníků. Spojili jsme síly s časopisem Reflex a pro zákazníky Kuki i širokou veřejnost natočili minisérii tří komediálních divadelních her s názvem (Ne)divadla: historky z koronadoby. Od 21. června je najdeš zdarma v Kuki.

Když jsme (ne)divadla na přelomu zimy a jara vytvářeli, panovala v Česku nejhorší epidemická situace. Herci nemohli hrát, osvětlovači osvětlovat, maskérky líčit a diváci chodit na oblíbená představení. Pomocí projektu (Ne)divadla jsme podpořili českou divadelní tvorbu a toto umění teď přinášíme na obrazovky telky Kuki.

(Ne)divadla jsou v Česku jedinečným počinem a Kuki je vůbec první internetovou televizí, která v této oblasti přichází s vlastní tvorbou. Tímto projektem navíc nekončíme, do budoucna Kuki chystá i další novinky!

 

 

Co jsou (ne)divadla zač

Jde o ojedinělý projekt telky Kuki a celostátního časopisu Reflex. Vznikl kompletně v Česku, scénář k němu sepsala uznávaná autorka Reflexu i scénáristka Adéla Knapová a o režii se postaral zkušený divadelní režisér a nositel ceny Alfréda Radoka Dodo Gombár.

(Ne)divadla: historky z koronadoby jsou tři krátké hry, ve kterých vtipně glosujeme situace z každodenního života v době pandemie. Přináší příběhy z klasické české domácnosti, odlehčený pohled na aktuální politickou situaci a další témata dnešní doby. A proč (ne)divadla? Hry jsou zachycené na kamery, a tak jde o formát na pomezí divadla a krátkého filmu.

Těš se na herecké ikony

V každé z divadelních her tě pobaví oblíbené tváře, které znáš z divadla i českých filmů. Těš se třeba na Marka Taclíka, Kristýnu Frejovou, Miroslava Táborského nebo Jakuba Albrechta, Jitku Smutnou a Petra Buchtu. Nudit se nebudeš, protože tyto herecké ikony vědí, jak divákům roztáhnout koutky úst od ucha k uchu.

 

 

(Ne)divadla si pustíš zdarma v Kuki

Cílem projektu je nabídnout všem divákům náhradu za kulturní zážitky, o které byli během pandemie ochuzeni. Proto (Ne)divadla přinášíme všem zákazníkům Kuki zdarma, od 21. do 30. června je budeme postupně přidávat do sekce Kino. Zde pro tebe máme přesný harmonogram zveřejnění jednotlivých her:

 

Harmonogram zveřejnění (Ne)divadel v Kuki
  • Ty ponožky si nesundávej (21. 6.)

  • Motýle (28. 6.)

  • Stay pozitiv (30. 6.)

 

Věříme, že tě divadelní hry zaujmou a že se u nich doma společně zasmějete. Zároveň budeme rádi, když nám dáš po zhlédnutí her na Facebook vědět, jak se ti líbily.