Přednáška v netbox store 24. ledna 2019

18/01/2019

Největší události Marvelu

Komiksový král Ondra Král přichází s první přednáškou letošního roku. Bude to velké. Ve čtvrtek 24. ledna se v netbox store podíváme na zoubek zlomovým bodům ve světě Marvelu. Že už se nemůžeš dočkat? Dlouhou chvíli ti dozajista zkrátí rozhovor s Ondrou.

Co stojí za tím, že je dnes snad každý druhý ve věku 10 až 50 let fanouškem Marvelu? Síla příběhu, potřeba vzorů a hrdinů nebo úplně něco jiného?

Popularitu žánru mají na svědomí hlavně filmy, komiksy jsou pořád spíš okrajové. Marvel Cinematic Universe se povedlo vybrat skvělé herce, zkombinovat humor, akci a sympatické postavy. I když mají superschopnosti, pořád se potýkají s obyčejnými problémy a divák či čtenář se s nimi lépe ztotožní. První Avengers ukázali, že něco jako sdílený vesmír může uspět a Marvel jede. Do té doby tomu skoro nikdo nevěřil.

Co tě ke komiksům přivedlo? Kolik ti bylo let?

Komiksy čtu od dětství, začínal jsem na sešitovkách Mickey Mouse a Bugs Bunny. Pořád mě to baví. A i po letech mě dokáže komiksové médium překvapit. Věk si vážně nevybavuju, první komiksy s Kačerem Donaldem jsem si listoval už okolo dvou let.

Prozradíš nám, jaký je tvůj nejoblíbenější komiks a proč?

Jako asi většina komiksáků řeknu Watchmen. Alan Moore v osmdesátých letech vytvořil geniální dílo, kde “ždímá” možnosti komiksu na maximum.

Máš svůj YouTube kanál Komiksové bubliny. Co na něm mohou lidé sledovat?

Recenzuju zde nejrůznější komiksy. Doporučuju, ať se na něj zájemci o přednášku mrknou, udělají si představu.

Jak ses dostal ke spolupráci s netboxem?

Přes spolužáka z vejšky Lukáše Pazourka, který je marketingovým ředitelem netboxu. Do komunitního centra netbox store hledali přednášející a ke všudypřítomným cestovatelským přednáškám chtěli nějakou alternativu. :)

Na co se můžou lidi na přednášce Velké události Marvelu těšit?

Jsi nadšený z toho, že se v Infinity War setkali všichni velcí superhrdinové Marvelu? Už od osmdesátých let je to v komiksech běžné. Téměř každý rok se stane nějaká "závažná" událost – na přednášce si shrneme ty největší jako Občanskou válku nebo Infinity Gauntlet.

Do kalendáře si zapiš čtvrtek 24. ledna. Vezmi kámoše a v sedm večer doražte do netbox storu. Těšíme se na vás! Další informace najdeš na události na našem facebookovém profilu.