Promo kanál na červenec 2021

05/07/2021

Přijde ti, že v telce během léta nedávají nic nového a zajímavého? Pak by tě mohl potěšit náš červencový promo kanál. Celý měsíc můžeš v Kuki zdarma sledovat slovenskou hudebně-dokumentární stanici Folklorika HD, která se zaměřuje na folklór a lidové tradice. Věř, že tě Folklorika pobaví, i pokud nejsi vyznavačem venkovských kulturních zvyků. Promo kanál je dostupný ve všech tarifech Kuki.

Kanál Folklorika spatřil světlo světa v roce 2018 a od té doby si získal srdce řady slovenských i českých diváků. Tvůrci programu je baví několika pravidelnými relacemi, které se věnují nejen folklórní hudbě, ale i nářečím, řemeslům nebo lidové kuchyni. Zpříjemniš si letní dny Folklorikou taky? Uvidíš například tyto pořady...

Moje korene

Pořad Moje korene je největší klasikou na Folklorice. Přináší svědectví lidí, kteří celý život zasvětili folklóru. Zároveň je vyjádřením uznání folklórním osobnostem, které přenáší tradice z generace na generaci a udržují tak nehmotné kulturní dědictví při životě.

 

 

Ľudová kuchyňa

Tento pořad ti představí recepty ze sešitů našich předků. Přenese tě do kuchyní, kde se vařívalo tradičně, chutně a poctivě. Ľudová kuchyňa se věnuje jídlům, která dnes tvoří gurmáské dědictví a která jsou specifická pro daný kraj. Pokud máš rád jídlo a rád se dozvíš něco z nedávné i dávnější historie, pak je pro tebe tato relace jako stvořená.

 

 

Remeslo má zlaté dno

Relace, která ti dá možnost “osahat” si přes obrazovku tradiční řemesla, která díky šikovným rukám přežila dodnes. Řada z nich je celosvětově unikátních. Remeslo má zlaté dno mapuje, jak dnes žijí a co umí dráteníci, řezbáři, kováři nebo hrnčíři. Pusť si pořad taky a třeba tě některý z řemeslníků inspiruje k novém koníčku.

 

Iný kraj, iný kroj

Když se řekne folklór, nejspíš se ti jako první vybaví tradiční kroj. A tak je jasné, že kroje nemohou chybět ani v programu Folkloriky. Podle kroje se dá zjistit, odkud člověk pochází, ale také jeho rodinný stav. V pořadu Iný kroj, iný kraj objevíš poklady v podobě těchto krásných oděvů, které v sobě skrývají příběhy jejich vlastníků.

 

Co je to promo kanál?

Každý měsíc najdeš v televizi Kuki jeden bonusový televizní kanál pod názvem Promo kanál, který můžeš sledovat zdarma. Otestuješ si tak programy, ke kterým nemusíš mít přístup. Promo kanál je dostupný pro všechny tarify Kuki, vždy na konci programové nabídky. Pokud tě zaujme, klidně nám o tom řekni. Stačí napsat na e-mail zeptejse@netbox.cz, nebo nás kontaktovat na Facebooku.