Promo kanál na leden 2023: CS History

03/01/2023

Rok 2023 začneme v Kuki návratem do minulosti. Na pozici promo kanálu najdeš stanici CS History, kterou můžeš po celý měsíc sledovat zdarma ve všech tarifech Kuki. Čekají tě historické a vojenské dokumenty, pořady o současném světě zasazené do historického kontextu a mnoho dalších snímků o významných událostech našich dějin.

Co v lednu na CS History sledovat?

Pod Alcatrazem – Záhada útěku tří

Tento dokument popisuje vyšetřování záhadného útěku tří vězňů z americké federální věznice Alcatraz. 11. ledna 1962 dokázali odsouzení zločinci utéct z bývalé ostrovní pevnosti v Kalifornii. V mrazivém zálivu nedaleko San Franciska se našly jen stopy po jejich odvážném činu. Jejich další osud však zůstal velkou záhadou. Dostali se na svobodu, či zemřeli? Tuto otázku se pokusí zodpovědět dokument “Pod Alcatrazem - Záhada útěku tří” ve čtvrtek 5. ledna od 21:40 na CS History.

 

Bojovníci v odboji a ilegalitě – vzpomínky partyzánky

Dokumentární film popisující svědectví odbojářů z období 2. světové války, kteří v těžkých časech přišli na pomoc svému vlastnímu národu. Takto se dá popsat český film o statečných mužích a ženách, z nichž mnozí přišli v boji o život. Autorům se podařilo na Vysočině natočit rozhovor se 100 letou paní Boženou Kopcovou, jednou z posledních žijících partyzánek. Sleduj v neděli 15. ledna od 21:35 na CS History.

 

Umění uloupené nacisty

Dokument zachycuje systematické rabování uměleckých děl nacisty v bezprecedentním rozsahu. Hitlerův umělecký poradce Alfred Rosenberg vedl v době 2. světové války instituci ERR, která měla tyto činnosti na starost. Významná díla visela v kancelářích a domech vysoce postavených úředníků, na konci války se však desetitisíce děl ztratily a jen občas se některé z nich objevilo na veřejnosti. Vznikají tak velké boje o jejich vlastnictví… Sleduj tento dokument v neděli 29. ledna ve 21:30 na CS History.

 

Co je to promo kanál?

Každý měsíc najdeš v televizi Kuki jeden bonusový televizní kanál pod názvem Promo kanál, který můžeš sledovat zdarma. Otestuješ si tak programy, ke kterým nemusíš mít přístup. Promo kanál je dostupný pro všechny tarify Kuki, vždy na konci programové nabídky. Pokud tě zaujme, klidně nám o tom řekni. Stačí napsat na e-mail zeptejse@netbox.cz, nebo nás kontaktovat na Facebooku.