Upozornění na ukončení 3G sítě pro službu netbox mobil

27/10/2021

Upozorňujeme, že k 30. 11. 2021 dojde u služby netbox MOBIL k ukončení poskytování mobilního internetu v síti 3G. Nově budeme poskytovat možnost mobilního internetového připojení pouze v modernější síti LTE. Tato informace se týká pouze mobilních SIM karet netbox, nijak nesouvisí s pevným (optickým) internetem.

Proč se tak děje?

Nárůst přenesených mobilních dat klade stále větší požadavky na technologie. 3G síť v dnešní době již technologicky nestačí a zamezuje dalšímu rozvoji LTE a 5G sítí. Proto bude 3G síť ukončena.

Co to znamená?

Pokud se vám při používání mobilního internetu v pravém horním rohu displeje zobrazují symboly LTE nebo 4G, tak se vás tato změna nijak netýká. Váš mobil již nyní využívá novější sítě. Stejně tak se vás tato informace netýká, pokud využíváte služby netbox mobil pouze pro volání nebo zasílání SMS.

Pokud ovšem vlastníte starší telefon, který je technicky uzpůsobený jen pro 3G síť, a využíváte mobilní internet od netboxu, bude nutné pro využívání datových služeb telefon vyměnit.

Informace o tom, zda Váš mobilní telefon umožňuje využívat síť LTE, naleznete například na krabičce od telefonu, v návodu či na internetu. Pokud si nejste jisti, zda váš telefon novou síť podporuje, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou linku na čísle 539 01 01 01 (denně v čase 8.00-20.00), nebo na e-mail zeptejse@netbox.cz. Naši kolegové rádi poradí.