V telce Kuki najdeš nové funkce

05/08/2020

Internetovou telku Kuki neustále posouváme kupředu a vylepšujeme ji k dokonalosti. Tentokrát jsme vytvořili několik zcela nových funkcí, které potěší každou domácnost. Co jsme pro tebe přichystali?

Profily 

Každý člen domácnosti si v Kuki nově může vytvořit svůj vlastní profil. To znamená, že si podle sebe přizpůsobíš vzhled, funkce i pořadí kanálů.

Jsi sportovní fanda? Přesuň si sportovní kanály na přední pozice. Máš strach, aby se děti nedívaly na něco nevhodného? Vytvoř jim dětský profil. To vše a mnohé další ti Kuki díky novým profilům umožní. 

Kuki sipro každý profil zvlášť pamatuje rozkoukané pořady. Tuto funkci si nastavíš v sekci Nastavení - Můj profil. Stačí si profil pojmenovat, vybrat obrázek a máš hotovo! Teď už budeš mít televizní obsah jen pro sebe. Jednotlivé profily lze mezi sebou jednoduše přepínat, kdykoliv přejmenovat, upravit nebo smazat. Pokud nebudeš chtít profil využívat, nemusíš. Kuki funguje také bez vytvořeného profilu, stejně jako doteď.

Nově si také svůj profil můžeš chránit heslem, bez kterého se do profilu nikdo nedostane.

 

 

Vzhled uživatelského prostředí

Abychom vyhověli různorodým požadavkům zákazníků, přinášíme možnost zvolit si vzhled Kuki, který ti bude nejvíce vyhovovat. Na výběr máš rovnou ze tří variant: dětský, moderní a klasický.

Dětský vzhled je přizpůsoben malým divákům a přehrává pouze pořady vhodné pro děti (pohádky, animované pořady a večerníčky). Tento vzhled má jednodušší ovládání a není v něm možné měnit nastavení služby. Je vhodný třeba pro televize v dětských pokojích nebo pro sledování dětmi v mobilních zařízeních. Pro odhlášení z dětského profilu je vždy nutné zadat PIN profilu, aby se zvídavé děti nepřeklikly tam, kam nemají.

Moderní vzhled nabízí všechny funkce a vychytávky Kuki v plné síle. Obsahuje přehledné dlaždicové zobrazení televizních kanálů. Klade důraz na atraktivní grafiku a animace. Pokud si vybereš tento vzhled, můžeš si měnit všechna nastavení i vlastnosti Kuki.

Klasický vzhled má zjednodušené rozhraní, kontrastní barvy a celé prostředí je zvětšené. Zobrazuje programového průvodce (EPG) v řádkovém provedení a začíná vždy na prvním TV kanálu.

Pořad rovnou spustíš jediným kliknutím. Vybraný vzhled si můžeš kdykoliv později libovolně změnit v sekci Nastavení - Můj profil - Nastavení domovské obrazovky.

 

 

Teleport

Pokud sleduješ televizi Kuki na více zařízeních, potěšíme tě funkcí Teleport. Tato funkce umí spustit jakýkoliv pořad z jednoho zařízení na jiném. Když se díváš například přes webový prohlížeč na svůj oblíbený film v ložnici, funkci Teleport můžeš využít k přenesení puštěného obsahu do televize v obýváku. Teleport v Kuki funguje na všech tvých spárovaných zařízeních a primárně je tato funkce vypnutá. Nastavíš si ji v sekci Nastavení - Teleport. Pokud vlastníš náš set-top box, při využití Teleportu se ti televize automaticky zapne. Při sledování Kuki na chytrých televizích je zapotřebí televizi zapnout ručně.

 

Další funkce

Kromě výše zmíněných nových funkcí ti přinášíme i další vychytávky, kterými si můžeš Kuki přizpůsobit podle svých preferencí. Všechny funkce najdeš v sekci Nastavení.

 

Po skončení pořadu pokračovat podobným

Kuki ti po skončení pořadu nově automaticky přehraje další, žánrově podobný pořad. Tuto funkci si můžeš aktivovat v Nastavení. 

Rychlé spuštění přehrávače

Pokud si nastavíš tuto funkci, po kliknutí na tlačítko přehrát se ti pořad rovnou spustí a přeskočíš tak panel s podrobnými informacemi o daném pořadu.

Zprávy

V sekci zprávy najdeš novinky v Kuki, programové změny či další důležitá oznámení.

Spouštět domovskou obrazovku na prvním TV kanálu

Pokud nevyužíváš trháky, seriály nebo Kuki kino, můžeš si nastavit domovskou obrazovku rovnou na televizních kanálech.

Zobrazit horní panel s informacemi o pořadu 

Tato funkce skryje horní panel s informacemi o pořadu, který se nachází v záhlaví domovské stránky. Díky skrytí uvidíš více řádků s televizními kanály.

Spouštět náhled videa u živého vysílání 

Pokud je tato funkce zapnutá, při najetí na pořad, který se na kanálu právě vysílá, dojde k náhledu živého vysílání vpravo nahoře. 

Zobrazení domovské obrazovky

V sekci Nastavení si můžeš vybrat ze 2 možností zobrazení domovské stránky, a to:

  • řádkové EPG  

  • dlaždicové EPG 


Podrobný návod, jak si nové funkce nastavit, najdeš zde.

Buď prosím shovívavý, jedná se o nové funkce v telce Kuki. Za jakoukoliv zpětnou vazbu budeme velmi rádi. Pokud by sis nevěděl s něčím rady, nebo měl jakékoliv otázky ohledně nových funkcí, neváhej nás kontaktovat na našem Facebooku, e-mailu zeptejse@netbox.cz nebo na zákaznické lince na čísle 539 01 01 01. Rádi ti se vším pomůžeme a odovíme na všechny tvoje dotazy týkající se televize Kuki.