Zákaz přetáčení reklam u TV kanálů ze skupiny Prima

01/06/2022

Moc nás to mrzí, ale od 1. června 2022 jsme v naší Kuki nuceni zakázat přetáčení celých reklamních bloků u TV kanálů ze skupiny FTV Prima. Důvodem je nařízení, které FTV Prima vydala pro všechny internetové televize v Česku. Pokud bychom se jím neřídili, byli bychom nuceni všechny kanály Prima vyřadit. Tuto změnu jsme se snažili do Kuki přidat tak, aby tě co nejméně obtěžovala.

Co to pro tebe jako zákazníka telky Kuki znamená?

Nově není možné při zpětném sledování pořadů na kanálech Prima přeskočit celý reklamní blok, ale pouze jeho část. Bude tedy potřeba, abys nejprve zhlédl aspoň část reklam, a teprve poté můžeš zbytek přetočit. Ve většině případů bude nutné odsledovat 3 minuty z reklamního bloku. Po 3 minutách (odpočet vidíš na obrazovce) se v pravém dolním rohu objeví tlačítko “Přeskočit reklamu”, kterým zbytek reklam jednoduše přeskočíš.

 

 

60 sekund volnéno přetáčení

Výjimkou je situace, kdy si poprvé pustíš pořad z minulosti. V takovém případě budeš mít 60 sekund na nalezení okamžiku, od kterého chceš pořad sledovat. Během těchto 60 sekund je možné reklamy libovolně přeskakovat.

 

 

Novinka se týká těchto programů: Prima HD, Prima Cool HD, Prima love HD, Prima SHOW HD, Prima ZOOM HD, Prima MAX HD, Prima KRIMI HD, CNN Prima News HD a Prima STAR HD.

U ostatních televizních kanálů v Kuki zůstane přetáčení reklam stejné jako doposud, můžeš tak nadále přeskakovat celé reklamní bloky bez omezení.

Víme, že přetáčení reklam patří k největším výhodám internetové televize a je nám líto, že jej u kanálů Primy musíme částečně zakázat. Stejně jako zbytek českého trhu jsme byli vystaveni těžkému rozhodnutí. Buď požadavek FTV Prima na zákaz přetáčení reklamních bloků přijmeme, nebo budeme nuceni vyřadit všechny kanály FTV Prima.

 

 

Jelikož si nedokážeme představit Kuki bez kanálů Prima, zvolili jsme cestu implementace zákazu přetáčení reklamních sdělení. Z pohledu našich zákazníků ale zákaz neomezeného přetáčení reklam vnímáme negativně.

Změna s sebou přináší i některé drobné pozitivní změny. Například jsou nově v rámci časové osy žlutou barvou přesně označeny veškeré reklamní bloky na Primě.

Na staré Kuki budou kanály Primy bez zpětného zhlédnutí

Se změnami u kanálů ze skupiny Prima souvisí ještě jedna změna. Ve staré (šedé) verzi Kuki bude u kanálů FTV Prima zpětné zhlédnutí úplně zakázáno. Vývoj staré Kuki jsme ukončili již v roce 2019, nicméně nechali jsme ji kvůli divácké oblíbenosti stále funkční. Už do ní ale nemůžeme přidávat nové funkcionality, proto ani přeskakování reklam není možné do této verze přidat.

Jak si aktivovat novou Kuki

Podrobnosti týkající se celé problematiky zákazu přetáčení reklam najdeš mimo jiné na serveru Lupa, který toto téma pravidelně sleduje. Odkaz je pod tlačítkem níže.

Vše k tématu v médiích

Proč Prima k omezení přetáčení reklam přistoupila, se můžeš dozvědět na speciálním webu, který k tomuto kroku FTV Prima spustila.

Web FTV Prima

Pokud používáš starou verzi Kuki a nadále chceš u kanálů Primy využívat zpětné zhlédnutí (TV archiv), stačí přejít na novou a aktuální verzi Kuki. Návod na její aktivování najdeš pod tlačítkem výše.

Podrobný návod, jak novou Kuki ovládat najdeš zde. A pokud si nebudeš vědět s něčím rady, neváhej se obrátit na naši zákaznickou linku na čísle 488 999 488 nebo napiš na zakaznicke.centrum@nej.cz.