netbox.cz | Napsali o nás

​27. 7. 2023 Internetová televize Kuki přidala do tarifů nové stanice. Internetová televize Kuki rozšířila programovou nabídku napříč svými tarify. Do nejnižší nabídky přidala 14 stanic, do tarifu Kuki M 27 programů a do nabídky Kuki L celkem 32 kanálů. Ceny se nemění.

​4. 3. 2022 Televize Kuki nasadila proti konkurenci nové tarify, staví na rostoucím zájmu o IPTV. „Původní tarify byly skvělé a nabité spoustou TV kanálů i chytrých funkcí. Rozhodli jsme se ale nabídku posunout o další krok dál a dát zákazníkům při sledování televize ještě větší výběr a volnost. S novými tarify si Kuki užijí na maximum i ti, kteří sáhnou po její nejlevnější variantě,” uvedl Lukáš Pazourek, marketingový ředitel Kuki.

​8. 12. 2021 Internetová TV Kuki k Vánocům nadělila divákům stovky filmů a pohádek. „Diváci si už od léta o vánoční nadílku filmů psali, pokračujeme tak v oblíbené tradici z předchozích let. Jedná se již o 6. ročník akce, v rámci které mohou naši zákazníci během prosince a ledna zdarma sledovat filmy různých žánrů a také pohádky. Vybírali jsme je tak, aby se pobavila celá rodina,” říká Vladimír Tovarňák, vedoucí prodeje Kuki.

12. 8. 2021 Čeští senioři jsou internetoví samouci, ukázal průzkum. Nákupy přes internet, chatování s přáteli nebo třeba sledování internetové televize? Nic z toho, zdá se, českým seniorům vrásky na čele nedělá. Vyplývá to z průzkumu internetového poskytovatele netbox mezi více než 1 100 seniory aktivními na síti.

17. 6. 2021 Reflex a Kuki představují vlastní sérii jednoaktovek (ne)divadla. Internetová televize Kuki ve spolupráci s časopisem Reflex natočila minisérii (Ne)divadla: historky z koronadoby. Divadelní hry vznikly jako reakce na „kulturní vakuum“ zapříčiněné koronavirovými opatřeními. Neméně důležitá byla i jejich role jakožto aktivní podpory uměleckých profesí.

18. 5. 2021 Nová technologie umožní zákazníkům netboxu stáhnout 4K film za pár minut. Nově vznikající infrastruktura GPON je schopna přenášet vysokorychlostní internet a přizpůsobovat se rostoucím nárokům na přenos dat během následujících desetiletí. Ocení ji především pracovníci na home office, vášniví hráči online her nebo početné domácnosti.

17. 3. 2021 Aplikace pro rodičovskou kontrolu používá skoro polovina českých rodičů. Jak dětem omezit čas strávený u displejů a zároveň neomezovat jejich rozvoj? Jedním ze způsobů jsou aplikace pro rodičovskou kontrolu. Podle průzkumu společnosti netbox je využívá 44 % rodičů. Vedou mezi nimi aplikace operačních systémů nebo služeb, které rodiče sami využívají. 

10. 12. 2020 Internetová televize Kuki představila novou verzi své mobilní aplikace pro systém iOS. Provozovatel internetové televize Kuki aktualizoval aplikaci pro majitele mobilních zařízení Apple. Nyní mohou zakládat vlastní profily v rámci jednoho účtu, přepínat mezi standardním a dětským vzhledem uživatelského rozhraní čí ovládat přehrávání televize pomocí iPhonu nebo iPadu.

14. 10. 2020 - Koronavirus zbořil historický rekord v objemu přenesených dat. Češi vzali během první vlny koronaviru internet útokem. 21. března padl historický rekord v objemu přenesených dat v rámci sítě netbox. Jen skrz naše sítě tehdy teklo v průměru 80 gigabitů dat každou sekundu," komentuje Michal Rašovský, ředitel infrastruktury ve společnosti netbox.

13. 8. 2020 - Candy Crush stále táhne, ale cheatování se už nenosí, říká průzkum megi gamery. Prověřit znalosti a návyky českých hráčů si dal za úkol nejnovější průzkum společnosti netbox. Ukázalo se, že čeští hráči patří mezi ty poctivé a zpravidla mají dokonalý přehled o herním trhu. 

2. 6. 2020 Žádný důvod ke snižování kvality. IPTV v Česku zvládla „pandemický provoz“ bez problémů. Shodou okolností jsme před začátkem krize navýšili kapacitu hlavní "trubky", kudy provoz Kuki platformy proudí do českého internetu, tedy připojení do peering uzlu NIX.CZ," vysvěltluje marketingový ředitel Kuki Lukáš Pazourek

6. 2. 2020 - Služba Kuki se rozšířila o nové stanice, další kanály převedl provozovatel do HDNově jsou klientům k dispozici kanály Trojka HD, Food Network HD, Lala TV HD nebo Euronews HD. Discovery ve vysokém rozlišení je k dispozici už v základním balíku.

2. 8. 2019 - Češi objevují home office. Z domova může pracovat dvacet procent zaměstnanců Zaměstnanci se díky internetu dostanou do firemních intranetů a dalších systémů. Schůzky pak bez problémů zvládnou přes Skype nebo podobné komunikační platformy. Není výjimkou, že taková jednání probíhají mezi desítkou lidí z různých koutů světa, aniž by některý z nich opustil svůj obývák,“ nastínil možnosti moderní doby marketingový ředitel společnosti netbox, která poskytuje internetové připojení, Lukáš Pazourek.

20. 6. 2019 - Hraní počítačových her může způsobit psychické poruchy, potvrzují experti Třetina českých dětí do 15 let, které se zapojily do průzkumu poskytovatele internetu netbox, tráví svůj volný čas hraním počítačových her. Mnohé z nich pak před obrazovkou počítače stráví i několik hodin denně. Takové chování už přitom může znamenat problém. Z nevinné zábavy se totiž lehce stane závislost.

21. 5. 2019 - Život v online světě představí konference Lidé v síti Akce je určená široké veřejnosti a jejím cílem je upozornit na rizika, která s sebou rozvoj internetu a podobných technologií přináší. „Jedná se o završení naší jarní kampaně #budoffline, která lidem říká, že je naprosto v pořádku si od života online na chvíli odpočinout. Internet tu pro ně bude i zítra,“ uvedl marketingový ředitel společnosti netbox Lukáš Pazourek.

2. 4. 2019 - 99 procent Čechů používá sociální sítě. Nebezpečné jsou zejména pro dospívající Podle marketingového ředitele společnosti netbox Lukáše Pazourka jsou sociální sítě dobrý sluha, ale špatný pán. „Snažíme se lidem ukazovat, že někdy je dobré si od sociálních sítí a internetu jako takového odpočinout a strávit den offline. Proto se snažíme prostřednictvím kampaně lidi vzdělávat a ukazovat jim, na co si mají dát pozor,“ uvedl Lukáš Pazourek.

13. 3. 2019 - Na návštěvu prarodičů nám nezbývá čas, říkají Češi Téměř 32 procent lidí navštěvuje své prarodiče maximálně čtyřikrát ročně. Vyplývá to z průzkumu poskytovatele internetu netbox, který společnost dělala mezi svými příznivci. Nejméně jsou podle průzkumu v kontaktu se svými prarodiči lidé ve věku od 39 do 45 let. Skoro 11 procent z nich za prarodiči nejezdí vůbec, i když je stále má.

27. 2. 2019 - Na YouTube přibývá 400 hodin videí každou minutu. 5 tipů, jak kontrolovat děti na sociální síti Celosvětový trend potvrzuje i Česká republika. „Lidí online jednoznačně přibývá i u nás. Poptávka po připojení domácností k internetu se neustále zvyšuje,“ potvrzuje Lukáš Pazourek, marketingový ředitel společnosti netbox, která internetové připojení poskytuje.

2. 2. 2019 - 5 tipů, jak být offline. Děti stráví online i sedm hodin denně, řešení je na rodičíchExistují nejrůznější způsoby, jak internet používat zdravěji a nenechat ho zasahovat do normálního života. Někomu pomůže dát si víkendový detox, ale někomu můžou pomoci i speciální aplikace. Internetové připojení tu je pro lidi neustále, tak proč si od něj občas neodpočinout i životem offline,“ myslí si marketingový ředitel poskytovatele internetu netbox Lukáš Pazourek.

8. 12. 2018 - Hledá se 200 Ježíšků pro děti z SOS dětských vesniček „Vánoční strom s netboxem pořádáme letos již potřetí a stává se z této akce krásná tradice. Jakmile před dětmi vyslovíte Ježíšek, nebo dárek, tak velmi zpozorní a nastane chvíle přemýšlení a chrlení nápadů. Každý si ovšem mohl vybrat pouze jeden dárek a určitě vyhrál ten nejlepší. Psaní přáníček se u dětí stává vždy velkou událostí a jinak tomu nebylo ani letos,“ popisuje okamžiky psaní vánočních přání ředitelka brněnské SOS dětské vesničky Marcela Troubilová.

4. 12. 2018 - Starší generace není postrachem internetu Je potřeba myslet na bezpečnost seniorů na internetu a pomáhat jim například formou bezplatného vzdělávání,“ uvádí Jiří Kučík specialista pro počítačovou bezpečnost poskytovatele internetového připojení Netbox.

12. 10. 2018 - Úterý je dnem online nákupů, o víkendu se chceme bavit Z dat brněnského poskytovatele internetu Netbox vyplývá, že přes pracovní týden jsme doma na síti obvykle nejaktivnější v úterý a ve čtvrtek večer, v neděli zapínáme počítač už po obědě a špička přichází večer.

 

17. 8. 2018 - Nezískali jste koleje? Nejvyšší čas začít hledat pronájem Další peníze mohou studenti ušetřit třeba výběrem poskytovatele internetu„Všem novým zákazníkům nyní nabízíme internet bez závazků. To ocení zejména studenti, kteří v Brně shání bydlení pouze na jeden nebo dva semestry a nemusí tak v případě změny bydliště řešit pokuty, doplatky věrnostních slev nebo sankce,“ doplňuje Lukáš Pazourek, marketingový ředitel brněnského poskytovatele internetu Netbox.

13. 8. 2018 - Jak si užít i nenaplánovanou dovolenou „Nezadávejte žádné své osobní údaje, a pokud možno nepřihlašujte se do žádné webové služby. Můžete-li, zvolte zabezpečení Wi-Fi připojení dle standardu WPA2. I potom všem se ale na síti chovejte více než obezřetně,“ shrnul několik základních pravidel pro připojení Kučík z Netboxu.

4. 8. 2018 - Češi si soukromí na sociálních sítí pečlivě chrání. Na změnu hesla ovšem zapomínají Sociální sítě jsou pro Čechy druhým světem. Chtějí být neustále online, střeží si své soukromí a rádi se pochlubí přátelům fotkami z dovolené. Vyplývá to z aktuální ankety společnosti netbox.

20. 7. 2018 - Nastavte si Facebook proti vykradení bytu Nezapomeňte před odjezdem dostatečně zabezpečit nejen své obydlí, ale i svoje účty na sociálních sítích. Jak na to?

23. 6. 2017 - Kuki TV: vyzkoušeli jsme povedenou online televizi od Netboxu  Kuki TV je povedená online televize, umí streamovat takřka jakýkoliv videoobsah v HD kvalitě do vašeho tabletu, telefonu, televize a dalších zařízení. Kuki aplikace sebou přináší i spoustu jiných vychytávek, jako je automatické nahrávání seriálu z českých televizí a to až půl roku nazpět, nebo pohodlnou půjčovnu filmu.

29. 5. 2017 - Aplikace Kuki TV a Nvidia Shield je ideální kombinace pro sledování televize  Díky Kuki TV můžete sledovat na Shieldu plnohodnotnou televizi. Kuki TV již nějaký ten pátek existuje, v této době službu streamované televize přes internet využívá více než 80 tisíc lidí. Hned z několika důvodů by toto číslo mohlo brzy narůst. Pozemní vysílání přes standard DVB-T se pomalu ale jistě blíží ke svému konci.

3. 5. 2017 - Kuki na Android TV: vyzkoušeli jsme budoucnost sledování televize  Kuki prodává základní set-top box bez nějakých paušálů v ceně. Kuki je ale nově k dispozici pro jakékoli zařízení s Android TV, tedy televizory Sony a Philips nebo levnější přehrávače jako Xiaomi Mi Box TV.

9. 3. 2017 - IPTV Kuki z Brna chce ovládnout české obýváky Nejprve si ji mohli vyzkoušet zákazníci Netboxu, pak ji začali nabízet partnerští operátoři a dnes je internetová kabelovka Kuki k dispozici v každé síti. IPTV můžete sledovat i na televizorech Samsung s Tizenem.

18. 12. 2015 - Online videotéka Kuki bude od příštího roku dostupná pro všechny, nejen zákazníky Netboxu Netbox před rokem spustil vlastní IPTV s názvem Kuki. Je dostupná zákazníky jeho a partnerů. Od příštího roku si ji však budou moci předplatit všichni bez ohledu na poskytovatele. O2 TV Air tak dostane pořádnou konkurenci, Kuki totiž nabízí i HD vysílání a více kanálů.

18. 11. 2014 - Vlastní mobilní televizi přinese i Netbox. Jmenuje se Kuki TV  Za 200 Kč měsíčně je k dispozici malý balíček s 15 základními a 15 volitelnými kanály, za 400 Kč je to 30 základních a 30 volitelných. V ceně je funkce timeshift, se kterou jde vrátit vysílání nazpět až o 168 hodin a pořady lze také nahrávat (kapacita pro 10 hodin).