Průzkum: Jak senioři používají internet?

13/07/2021

V netboxu nás dlouhodobě zajímá internetová bezpečnost i to, jak lidé s internetem zachází. Protože se v online prostředí dávno pohybuje také starší generace, rozhodli jsme se zjistit, jak internet, ale také televizi využívá a co ví o bezpečnostních zásadách. Pokud patříš do věkové skupiny seniorů, pomoz nám prosím a vyplň anonymní dotazník níže. Zabere to maximálně 3 minuty.

Jsi mladým uživatelem internetu? Tím pádem budeme rádi, když dotazník pomůžeš vyplnit někomu staršímu v rodině: mámě, tátovi, babičce či dědovi.

 

Vyplnit dotazník

Proč průzkum děláme

Navazujeme na naše nedávné průzkumy týkající se bezpečnosti dětí na internetu a sledovanosti televize během pandemie. Tentokrát se věnujeme seniorům, mimo jiné i proto, abychom zjistili, kam směřovat naše další vzdělávací aktivity. Doteď jsme například pořádali přednášky na základních školách nebo zorganizovali naučnou konferenci Lidé v síti.

 

 

Na co se v průzkumu ptáme

Na jednoduché otázky ohledně využívání internetu seniory. Zajímá nás například, co na internetu nejčastěji dělají nebo ze kterých zařízení se na celosvětovou síť připojují. Část průzkumu věnujeme také návykům při sledování televize.

Více informací o tomto i předchozích průzkumech najdeš na našem blogu. Předem děkujeme za čas, který průzkumu věnuješ.

Naše předchozí průzkumy

V nedávné minulosti jsme v netboxu přišli i s dalšími průzkumy, které se týkají internetu a televize. Zajímá tě, jak dopadly? Níže ti k nim přinášíme podrobnosti.

Nejprve jsme se zaměřili na bezpečnost dětí na internetu. Z průzkumu například vzešlo, že 89 % rodičů s dětmi o rizicích na internetu mluví aspoň jednou ročně. Pokud tě zajímají i další výsledky, najdeš je například zde

Druhý průzkum netboxu se věnoval proměnám sledovanosti televize během pandemie. Odpovědi 1400 respondentů prozradily, že 38 % z nich sledovalo TV více než před začátkem pandemie. A zajímavých výsledků je mnohem víc. Přečti si o nich zde.