Průzkum netboxu: Víš, co dělají tvé děti na internetu?

18/11/2020

Bezpečnost dětí na internetu patří k často diskutovaným tématům. Dlouhodobě se mu věnujeme také v netboxu: připravili jsme konferenci Lidé v síti a zajímavé přednášky nebo sepsali několik užitečných článků. Teď nás zajímá, jak se na ochranu dětí v internetovém prostředí dívají jejich rodiče. Staň se součástí průzkumu netboxu a zodpověz otázky v anonymním dotazníku.

Je podle tebe neomezený přístup dětí k internetu bezpečný? Hovoříš s nimi o této problematice? A jaká myslíš, že jim hrozí rizika? Pokud máš děti, budeme rádi, když se do průzkumu zapojíš. 

Vyplnit dotazník

Na bezpečnosti ve vodách internetu nám záleží, a tak pokračujeme v aktivitách, které o ní pomáhají zvyšovat povědomí. Tento průzkum nám poskytne podklady a informace pro další vzdělávací akce s touto problematikou. Pokud jsi rodič, pomůžeš nám a zapojíš se do něj taky? Zabere to maximálně 3 minuty.

Výsledky budeme šířit také do médií, aby přispěly k osvětě široké veřejnosti a přinesly co největší užitek.

S čím jsme přišli v minulosti

V předchozích měsících a letech jsme v netboxu přichystali několik vzdělávacích projektů, které se týkaly bezpečnosti dětí na internetu a online bezpečnosti obecně:

  • Kampaň Buď offline, jejímž smyslem bylo upozornit na závislost na internetu nebo kyberšikanu

  • Konference Lidé v síti, kde vystoupili zajímaví řečníci jako Honza Müller z Flowee, influencer Johny Machette nebo zástupci vysokých škol. Pokud tě zajímá, jak konference probíhala, koukni na video níže

  • Poučné přednášky našeho specialisty na internetovou bezpečnost Jiřího Kučíka, a to přímo v zákaznickém centru netboxu nebo na základních školách

  • Články o bezpečném chování na internetu plné rad a tipů

 

V telce Kuki najdeš dokument V síti

I v době, která nepřeje vzájemnému setkávání na přednáškách a konferencích, chceme důležitost internetové bezpečnosti zdůrazňovat. Proto je tento průzkum, orientovaný zejména na rodiče dětí, dalším dílkem do skládačky. Osvětu teď šíříme i jinými způsoby:

  • Chystáme další texty s informacemi, jak se na internetu nenechat nachytat

  • Do videotéky v internetové televizi Kuki jsme k vypůjčení za 79 Kč zařadili dokument V síti ukazující rizika, která na děti v prostředí internetu čekají. Hned v prvních dnech od zveřejnění jej zhlédly desítky diváků. Mrkni na něj taky.

Každá odpověď se počítá

Ať už jsi zákazník netboxu, nebo ne, budeme rádi, pokud se do průzkumu o bezpečnosti dětí na internetu zapojíš. Hned jak vyhodnotíme výsledky, zveřejníme je na webu, abys viděl, jak jsi na tom v porovnání s ostatními.

Tak hurá do toho, protože každá odpověď se počítá!