V číslech: Jaký byl pro netbox rok 2020?

07/01/2021
Délka čtení: 5 minut

Rok 2020 byl plný nečekaných situací a nových zkušeností, i proto se za ním rádi ohlédneme. Zpracovali jsme pro tebe soupis číselných i faktických zajímavostí, v jejichž duchu se uplynulý rok nesl pro netbox a telku Kuki. Tušíš třeba, kolik bytů přibylo do sítě netbox nebo jaký počet zákazníků jsme odbavili na telefonní lince?

Pandemie nás nezastavila

Stejně jako všem firmám napříč obory, i nám přinesla koronavirová pandemie spoustu výzev a nových situací, kterým jsme se museli přizpůsobit. Technici netboxu – odění do ochranných pomůcek – pokračovali v aktivaci internetových přípojek. Obchodníci byli zákazníkům na blízku tak, jak to zrovna situace umožňovala. Pracovníci na zákaznické lince i ve ztížených podmínkách odbavovali jeden telefonát za druhým. Zkrátka všichni dělali vše, aby i v těžkých časech internet netbox a telka Kuki stoprocentně fungovaly a byl na ně spoleh v situacích, kdy děti potřebovaly internet k výuce a jejich rodiče pro práci. Věříme, že se nám to celý rok dařilo.

 

 

Gigový internet a další nové tarify

Upustili jsme od univerzálního tarifu s jednotnou rychlostí a během léta představili nabídku čtyř nových. Kromě internetu s rychlostmi 100, 200 a 600 Mb/s si někteří zákazníci netboxu mohou užívat i gigový internet, který v součtu stahování a odesílání dat dává rychlost 1200 Mb/s.

Rekordní objem přenesených dat

Optická síť netboxu trhala rekordy v objemu přenesených dat, a to hlavně během dvou velkých vln koronaviru na jaře a na podzim. V březnu teklo sítí i 80 gigabitů dat za sekundu, v září a říjnu hodnoty občas vyšplhaly ještě výš. Další desítky až stovky gigabitů spolkl přenos dat pro zákazníky televize Kuki. O to víc jsme si dávali záležet na stabilitě připojení.

 

 

Stovky nově připojených bytů

Za celý rok 2020 jsme k síti netbox připojili přes 150 nových domů s více než 2500 bytovými jednotkami. Kolik jich asi přidáme letos? Pokrytí optickým internetem neustále rozšiřujeme v Brně i Jihlavě. Ověř si v mapě pokrytí, jestli můžeš mít připojení od netboxu i ty.

Budování a modernizace optické sítě

Optický internet chceme dostat k co nejvíce zákazníkům, a tak pokračujeme v budování optické sítě. Za rok 2020 jsme vykopali přes 20 kilometrů tras pro kabeláž a do země položili více než 100 kilometrů svazků trubiček, do nichž se následně optika vkládá. Kromě toho jsme v Brně zahájili dlouhodobý projekt modernizace optické sítě, díky tomu si zákazníci v modernizovaných lokalitách mohou pořídit internet s rychlostí 600 nebo 1200 Mb/s.

 

 

Nově servis 7 dní v týdnu

Naši technici jsou už léta v pohotovosti od pondělí do pátku. Ale protože v těchto časech se lidé bez kvalitního připojení neobejdou víc než pár hodin, zavedli jsme nově servis 7 dní v týdnu. Takže když už máš technické potíže neřešitelné na dálku, technik netboxu za tebou přijede i o víkendu.

Zákazníci za námi chodí i v Jihlavě

V Brně už zážitkové místo, kde je možné vyzkoušet vše, co netbox umí, nějaký pátek máme. Říkáme mu netbox store. Protože se ale základna našich klientů významně rozrůstá také v Jihlavě, otevřeli jsme na jaře i tam zbrusu nový netbox store. Pokud jsi z Jihlavy a potřebuješ s námi cokoliv řešit osobně, stačí se stavit, rádi tě uvidíme.

 

 

Výměna hardwaru jako na běžícím páse

Na našich zákaznických centrech v Brně a Jihlavě jsme zákazníkům zdarma vyměnili přes 3000 kusů routerů a set-top boxů za novější hardware.

Vlastníci a Rocketman na Špilberku

Dlouho nikdo nevěděl, jestli bude moci i tentokrát proběhnout tradiční letní netbox kino. Nakonec se díky letnímu uvolnění vládních opatření povedlo. Několik stovek diváků na konci srpna pod širákem sledovalo filmy Vlastníci a Rocketman, jak jinak než na Špilberku.

Kuki frčí na novém datacentru

Postupně jsme pracovali na modernizaci centrálního úložiště (datacentra) pro televizi Kuki. Cíl byl jasný: ještě více zkvalitnit provoz služby a zajistit u ní ještě větší spolehlivost, rychlost a zabezpečení. Z této změny už těží všichni zákazníci Kuki a budou z ní těžit také do budoucna. Kuki je tak minimálně v Česku nejstabilnější internetovou televizí.

 

 

Nové funkce v Kuki

Aby toho nebylo málo, Kuki jsme ještě víc vytunili. Podařilo se nám vytvořit několik nových funkcí, které usnadní lidem zážitek ze sledování televize. Můžeš si tak zrcadlit obrazovku z mobilního zařízení do televize, vzdáleně ovládat Kuki mobilem, vytvořit si svůj vlastní profil, vybrat vzhled nebo si změnit v nastavení další funkce.

Bavili jsme se s tebou na Vinohradech a Roklefestu

Být se zákazníky v kontaktu po telefonu a online je fajn, ale rádi s tebou prohodíme víc než pár slov i osobně. V roce 2020 nám to umožnily aspoň letní akce Bavíme se na Vinohradech a Roklefest, kde sis s námi mohl zahrát zábavnou únikovou hru.

Pohyb pro dobrou věc s Teribearem

Na přelomu léta a podzimu jsme se zapojili do charitativní akce Hýbejte se s Teribearem. Jejím smyslem bylo naběhat či nachodit co nejvíce kilometrů – sportovním nadšencům z našich řad se povedlo dát dohromady 273,6 kilometrů. Za každý kilometr putovalo 10 Kč na pomoc znevýhodněným dětem.

Vánoční radost pro SOS dětské vesničky

Pátý rok po sobě jsme společně udělali maximum, abychom dětem z brněnských SOS dětských vesniček zpříjemnili Vánoce. Ve spolupráci s touto organizací a s dobrovolníky ze společnost IBM se nám podařila parádní věc: během pár desítek hodin našlo každé dětské přání ježíška s dobrým srdcem. Vůbec poprvé tato akce proběhla zcela online, o to větší zájem mezi širokou veřejností vzbudila – dárky byly fuč během několika chvil.

Nažhavená zákaznická linka

Na zákaznické lince jsme za celý rok odbavili necelých 50 tisíc hovorů. Během první koronavirové vlny naši operátoři pracovali i z domácích kanceláří, ve ztížených podmínkách si poradili skvěle.

 

 

Tisíce setkání v netbox storech

Řada z vás za námi přišla na návštěvu přímo do zákaznických center. V Brně jsme stihli vyřídit přání více než 15 tisíc zákazníků, nově otevřený netbox store v Jihlavě od dubna navštívilo k 3 tisícům klientů.

Kolekce filmů pro děti i dospělé

Na jaře i na podzim trávily děti více času doma než ve škole. Aby nemusely řešit jen školní povinnosti a chvíli si oddechly, zařadili jsme pro ně do televize Kuki zdarma stovku dětských filmů a pohádek. Filmové kolekce na dlouhé chvíle v karanténě dostali také dospělí.

 

 

Adventní kolekce filmů a pohádek

Závěr roku bez adventních kolekcí? Těžko představitelné. Od první adventní neděle na tebe v telce Kuki opět čekalo více než 600 filmů rozdělených dle žánrů do jednotlivých kolekcí. Víš, že jsme mezi ně nově nově zařadili životopisné filmy? Všichni zákazníci Kuki mají k adventním kolekcím zdarma přístup až do 31. ledna 2021.

Update aplikace pro iOS

Abychom i v roce 2020 potěšili uživatele iPhonů a iPadů, aktualizovali jsme aplikaci internetové televize Kuki pro iOS na mobilních zařízeních. Díky tomu získali naši zákazníci možnost využívat stejné funkce telky jako uživatelé Androidu.

Výpadky jsme řešili s vypětím všech sil

Stává se to naštěstí jen výjimečně, ale také loni jsme se museli popasovat s výpadky internetu, které jsme nezavinili. I tyto nepříjemné situace k naší práci patří. V červenci technici vyjížděli k překopnutému optickému kabelu v Jihlavě, na podzim s vypětím všech sil řešili úmyslné porušení kabeláže záškodníkem v Brně-Lesné. V obou případech jsme dělali maximum, aby výpadky zákazníky ovlivnily co nejméně.

 

 

Díky za věrnost

Závěrem děkujeme všem zákazníkům, kteří netboxu i v roce 2020 zachovali věrnost. Také letos se budeme snažit dělat radost internetem a telkou Kuki.

Přejeme, ať ti rok 2021 přinese to, po čem toužíš!