netbox se připojuje ke Dni bezpečnějšího internetu

08/02/2022

Přijít s aktivitami, které pomohou udělat z internetu lepší a bezpečnější místo, nebo na ně upozornit. Takový je cíl Dne bezpečnějšího internetu. Od roku 2004 si ho vždy druhé únorové úterý připomíná celý svět, například loni se do akce zapojilo 200 zemí. Tentokrát Den bezpečnějšího internetu připadá na úterý 8. února a účastní se jej také netbox.

V Česku projekt koordinuje Safer Internet Centrum, které spadá pod sdružení CZ.NIC. Celá událost, letos probíhající kompletně online, se nese ve znamení hesla „Společně pro lepší internet”.

netbox radí, jak být na internetu v bezpečí

Protože se v netboxu dlouhodobě věnujeme internetové bezpečnosti, s radostí se ke Dni bezpečnějšího internetu přidáváme.

Jak konkrétně přiložíme ruku k dílu? Tím, že ti níže připomeneme všechny naše poučné texty o internetové bezpečnosti, které jsme v uplynulých měsících vydali. Každý z nich ti pomůže mít online svět o trochu víc pod kontrolou.

Tak hurá do toho!

1. Bezpečnost cloudového úložiště: na co by sis měl dát pozor?

2. 4 internetové nástrahy, na které si dát před Vánoci pozor

3. Poradíme ti, jak nedat hackerům šanci

4. Jak poznat nebezpečný e-shop? Poradíme ti

5. 7 tipů, jak poznat fake news a dezinformace

6. Užitečné rady, jak bezpečně platit kartou na internetu

7. Nebezpečné mobilní aplikace

 

 

Sleduj hashtag #SaferInternetDay

Až projdeš naše blogy o internetové bezpečnosti, klidně se vzdělej i materiály dalších subejktů, které se Dne bezpečnějšího internetu účastní. Na sociálních sítích je najdeš pod hashtagy #SaferInternetDay a #SID2022. Kdyby tě o akci zajímaly další podrobnosti, najdeš je na webu bezpecnanetu.cz.

Užívej si internetovou zábavu na maximum, ale pamatuj: hlavně bezpečně.